Partnerzy

A- A A+

Heico Sportiv czyli od sportu motorowego do pozycji czołowego tunera Volvo

29.04.2016

Volvo nie jest firmą, która posiada wokół siebie grono tunerów. Niewielki potencjał rynku rodzimego oraz wartości firmy koncentrujące się głównie na bezpieczeństwie i rodzinnym charakterze sprawiły, że niewiele firm decydowało się na kompletne modyfikacje aut szwedzkiego producenta. Prawdziwym przełomem było pojawienie się na rynku firmy Heico Sportiv. Niemiecka firma to połączenie osobistych fascynacji Holgera Hedtke oraz doświadczenia nabytego w sportach motorowych.

Pierwszym autem Holgera Hedtke było klasyczne Volvo 144 z 1973 roku zakupione w 1982 roku. W 1989 pasja przerodziła się w zawód, gdy Hedtke otworzył przedstawicielstwo i serwis Volvo. W 1995 roku doszło do pierwszych startów wyścigowego teamu Heico Motorsport w wyścigu dwudziestoczterogodzinnym na Nürburgring. Doświadczenia wyścigowe zostały zdyskontowane już w 1996, gdy zaoferowano pierwsze pakiety tuningowe obejmujące między innymi podwyższenie mocy i hamulce. Firma Heico Sportiv powstała w 1999 roku. Jej misją od samego początku było oferowanie kompleksowego zestawu modyfikacji do samochodów szwedzkiej marki obejmującego modyfikacje silnika, układu wydechowego, hamulców, felgi aluminiowe, jak również tuning wizualny. Ważnym wyzwaniem dla tunerów jest niejednokrotnie określenie relacji z producentem auta. W przypadku Heico Sportiv nawiązanie współpracy nastąpiło bardzo szybko i już w 2001 roku zaprezentowano Volvo V40 T4 Sport Edition przygotowane dla szwajcarskiego przedstawicielstwa Volvo. Współpraca ta była kontynuowana i w 2010 roku na szwajcarskim rynku pojawiło się Volvo V70 T6 Sport Edition. Z czasem limitowane wersje były oferowane również na rynku niemieckim i australijskim. Jednym z najciekawszych przedsięwzięć są również zmodyfikowane przez Heico Sportiv Volvo V70 i XC70, które w 2008 roku zaoferowano służbom policyjnym w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Heico Sportiv od zawsze znane było ze śmiałych aut koncepcyjnych. Najbardziej znane to powstałe na bazie Volvo C30 Heico HS3 Thor oraz oparte na Volvo S40 Heico HS4 Odin. Zaskakującą metamorfozą było również Heico HS8, które zmieniało stateczne Volvo S80 w sportową limuzynę.

Firma nie zapomina również o swych sportowych korzeniach, co uwiarygodnia markę wśród fanów mocnych Volvo. Cechą charakterystyczną jest postawienie na alternatywne źródła zasilania, w związku z czym auta napędzane są etanolem.

Stały rozwój firmy sprawił, że tuner zdecydował się na ekspansję zagraniczną. Szczególnie intensywnie firma rozwija się na dynamicznych rynkach Chin, Japonii i Tajlandii, choć posiada również przedstawicielstwo w Rosji, gdzie Volvo zawsze miało silną pozycję.

Jakie widoki Heico Sportiv ma na przyszłość? Patrick Brenndörfer, który w Heico Sportiv odpowiada za relacje z mediami jest zdania, że kluczem będzie zwiększenie indywidualizacji.  Jako największe wyzwanie uznaje zaś stworzenie kompleksowego portfolio produktów, które spełniać będą najwyższe standardy jakości. Ostatnio zaprezentowany pakiet do Volvo XC 90 wskazuje, że firma jest na najlepszej drodze, by to osiągnąć.

Autor: Piotrek

Komentarze
0

Write a comment

  • Required fields are marked with *.

If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 

Sondy

No polls available at this time.

Pozdrowienia

CentrumVolvo.pl
Posts: 1
Comment
new comment
Reply #1 on : Wed February 24, 2016, 12:47:03
Wpisujcie swoje pozdrowienia :)
Pokaż wszystkie wpisy