Partnerzy

A- A A+

Polestar zdobywa nagrodę Wards 10 Best Engines za jednostkę napędową modelach S60 i V60 - informacja prasowa

16.12.2016

Jeszcze niedawno, silnik, który generował 100 koni mechanicznych z litra pojemności był czymś wyjątkowym i uchodził za wysilony. Volvo wspólnie z Polestar stworzyło unikalną jednostkę napędową, która produkuje imponujące 184 konie z litra pojemności skokowej. Dwulitrowy czterocylidrowy silnik w modelu V60 Polestar osiąga moc 367 koni mechanicznych, jest to granica, której nigdy nikt nie przekroczył w naszym konkursie – brzmiało uzasadnienie jurorów konkursu WardsAuto

W konkursie Wards 10 Best Engines silnik Polestara rywalizował z czterdziestoma innymi silnikami nominowanymi do niego, w tym pochodzących z takich modeli jak BMW M2, Jaguar XE czy Porsche 718 Cayman.

Naszym celem przy konstrukcji nowego silnika było zwiększenie osiągów i użyteczności przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia paliwa i emisji spalin – powiedział Niels Möller dyrektor operacyjny w Polestar. Duże nakłady naszego działu rozwoju w połączeniu z najnowszą technologią rodziny silników Drive-E dały świetny rezultat. Nagrodzony silnik jest punktem kulminacyjnym pracy, jaką rozpoczęliśmy w 2009 roku. Jesteśmy bardzo dumni z nagrody WardsAuto – dodał Niels Möller

Volvo S60 i V60 Polestar, współdzielą technologiczne DNA z wyścigowym modelem S60 Polestar WTCC TC1, którym w wyścigu w Szanghaju Thed Björk zajął pierwsze miejsce. Więcej informacji na temat Polestara:

cars.polestar.com

Przez ostatnie kilka miesięcy jurorzy WardsAuto testowali czterdzieści nominowanych samochodów na publicznych drogach w normalnych warunkach drogowych. Ostateczny wynik opierał się na takich parametrach jak osiągi, zużycie paliwa, poziom hałasu i nowe technologie. Plebiscyt WardsAuto ma już 23 lata.

źródło: Biuro prasowe Volvo

Komentarze
0

Write a comment

  • Required fields are marked with *.

If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 

Sondy

No polls available at this time.

Pozdrowienia

CentrumVolvo.pl
Posts: 1
Comment
new comment
Reply #1 on : Wed February 24, 2016, 12:47:03
Wpisujcie swoje pozdrowienia :)
Pokaż wszystkie wpisy