Partnerzy

A- A A+

Rozwój napędów samochodów Volvo

15.07.2017

Komunikat odzwierciedla jeden z najbardziej znaczących i istotnych kroków, podjętych wśród producentów samochodów, w kierunku przyjęcia elektryfikacji i podkreśla jak, po ponad 100 latach od wynalezienia silnika spalinowego, przygotowywany jest grunt dla nowego rozdziału w motoryzacji.

Najważniejszy dla nas jest klient – powiedział Håkan Samuelsson, President i Chief Executive. Klienci coraz częściej wymagają samochodów elektrycznych, a my chcemy na te wymagania, zarówno obecne jak i przyszłe, odpowiedzieć. 

Volvo Cars przedstawi portfolio dostępnych modeli samochodów elektrycznych, obejmujące samochody w pełni elektryczne, z silnikami hybrydowymi typu plug in oraz mild hybrid.

Pomiędzy 2019, a 2021 wprowadzonych zostanie pięć w pełni elektrycznych samochodów. Trzy spośród nich będą modelami Volvo, pozostałe dwa będą sportowymi samochodami elektrycznymi od marki Polestar, będącej prawą ręką Volvo Cars. Szczegółowe informacje o tych modelach zostaną podane w późniejszym terminie.

Wprowadzone modele będą dostępne również w wersjach z napędem hybrydowym typu plug-in lub mild hybrid. Gama dostępnych pojazdów, będzie jedną z najszerszych wśród wszystkich producentów samochodów elektrycznych.

Oznacza to, że w przyszłości nie będzie samochodów Volvo bez silników elektrycznych. Całkowicie spalinowe samochody będą stopniowo zastępowane samochodami z napędami hybrydowymi.

Komunikat oznacza koniec produkcji, w przyszłości, samochodów z napędem konwencjonalnym – powiedział Håkan Samuelsson. Volvo Cars oświadczyło, że planuje sprzedać milion samochodów elektrycznych, w tym hybrydowych, do roku 2025. Tak właśnie zamierzamy osiągnąć cel, o którym mówiliśmy wcześniej. 

Strategia jaka została przedstawiona przez Volvo Cars pokazuje zaangażowanie w minimalizację wpływu na środowisko oraz troskę o czystość miast. Volvo Cars jest skoncentrowane na redukcji emisji dwutlenku węgla zarówno podczas samego etapu produkcji, jak również eksploatacji pojazdów. Ma to na celu zapewnienie neutralnej dla klimatu produkcji przemysłowej do roku 2025 roku.

Decyzja ta jest również następstwem lipcowego komunikatu, w którym Volvo Cars informuje o zmianie Polestar w odrębną markę samochodów elektrycznych o wysokich osiągach. Thomas Ingenlath, Senior Vice President Design w Volvo Cars, będzie kierował marką Polestar jako Chief Executive Officer.

Komentarze
0

Write a comment

  • Required fields are marked with *.

If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 

Sondy

No polls available at this time.

Pozdrowienia

CentrumVolvo.pl
Posts: 1
Comment
new comment
Reply #1 on : Wed February 24, 2016, 12:47:03
Wpisujcie swoje pozdrowienia :)
Pokaż wszystkie wpisy