Partnerzy

A- A A+

Volvo Cars wprowadza nowe rozwiązania do modeli serii 90 związane z bezpieczeństwem, napędem oraz funkcjami connectivity

23.11.2016

Bezpieczeństwo

Volvo przykłada ogromną wagę do kwestii bezpieczeństwa, w związku z tym wprowadza dwa nowe systemy bezpieczeństwa związane z funkcjonalnością connected – zadebiutują one w modelach serii 90 – XC90, S90 i V90. Będą to systemy: Ostrzeżenie przed śliską nawierzchnią i Ostrzeżenie o awariach i zdarzeniach na drodze. Systemy te będą wykorzystywać chmurę danych do wymiany informacji pomiędzy samochodami w celu zapobiegania sytuacjom niebezpiecznym.

Współczesne Volvo ma całe mnóstwo czujników, które są wykorzystywane przez systemy bezpieczeństwa. Wierzymy, że dzielenie się informacjami takimi jak warunki na drodze, awarie lub inne niebezpieczeństwa, znacznie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na drogach – dodał Dr Peter Mertens – Z rozwiązaniami Connected Safety, Volvo Cars pomaga stworzyć zupełnie nowy rodzaj systemu bezpieczeństwa drogowego.

Ostrzeżenie o śliskiej nawierzchni poprawi świadomość i ostrożność kierowcy na drodze, na której znajduje się w danym momencie a także poinformuje go o warunkach, jakie panują na całej jego trasie poprzez wymianę informacji pomiędzy autami.

Ostrzeżenie o zdarzeniach na drodze bazuje na informacji o włączonych światłach awaryjnych. Kierowca pojazdu, który zbliża się do takiego zdarzenia będzie o nim wiedział, zanim będzie w stanie je zobaczyć.

Dwa nowe rozwiązania będą uruchomione w Szwecji i Norwegii a następnie będą wdrażane w innych krajach.

Nowe jednostki napędowe

Do modeli serii 90 Volvo wprowadza kilka nowych wariantów silnikowych z serii Drive-E. Nowa jednostka oznaczona symbolem D3 to cztero-cylindrowy silnik wysokoprężny połączony z nową sześcio-biegową skrzynią manualną charakteryzuje się niskim zużyciem paliwa na poziomie 4,3l/100km w modelu S90 i emisją na poziomie 114g/km CO2.

Nowa sześciobiegowa automatyczna skrzynia w połączeniu z jednostką D3 daje dokładnie takie same wartości zużycia paliwa i emisji spalin. Jednosta ta będzie również dostępna w wersji AWD.

Design

Modele S90 i V90 będą również dostępne w nowym kolorze Maple Brown

Komentarze
0

Write a comment

  • Required fields are marked with *.

If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 

Sondy

No polls available at this time.

Pozdrowienia

CentrumVolvo.pl
Posts: 1
Comment
new comment
Reply #1 on : Wed February 24, 2016, 12:47:03
Wpisujcie swoje pozdrowienia :)
Pokaż wszystkie wpisy