Partnerzy

A- A A+

Volvo S90 i V90 otrzymały najwyższą ocenę ochrony pieszych AEB od Euro NCAP

31.01.2017

Jednocześnie oba modele uzyskały pięć gwiazdek w testach zderzeniowych.

S90 I V90 osiągnęły najwyższe wyniki ze wszystkich modeli testowanych przez Euro NCAP w ubiegłym roku i znalazły się w trójce najbezpieczniejszych samochodów wszechczasów wg. Euro NCAP. Należy dodać, że wszystkie trzy miejsca należą do samochodów marki Volvo.

Wynik jaki osiągnęły oba modele poprzedzała najwyższa ocena Volvo XC90, który jako pierwszy model ze wszystkich produkowanych na świecie osiągnął maksymalną ocenę w teście wykrywania samochodu poprzedzającego i awaryjnego hamowania. (AEB City and AEB Interurban).

Ciężko pracowaliśmy nad rozwojem tak zaawansowanych systemów i nad zaimplementowaniem ich do samochodu, tak aby spełnił on najwyższe wymagania i przeszedł pozytywnie wszystkie testy. Naszym głównym celem było i jest bezpieczeństwa w prawdziwych sytuacjach. System automatycznego hamowania, który jest częścią naszego systemu City Safety to ważny krok do w pełni autonomicznych samochodów, które odegrają kluczową rolę w zminimalizowaniu zdarzeń drogowych i ofiar – powiedział Malin Ekholm, dyrektor w dziale bezpieczeństwa Volvo Cars.

Najwyższe możliwe oceny uzyskane przez modele Volvo w kategorii automatycznego hamowania są wynikiem zaawansowanego systemu City Safety, który jest wyposażeniem standardowym wszystkich nowych modeli Volvo. System działa tak, że identyfikuje zagrożenie na drodze przed pojazdem, wykrywa pojazdy, pieszych, rowerzystów czy duże zwierzęta zarówno w dzień jak i w nocy.

Bezpieczeństwo zawsze było naszym priorytetem w Volvo. Pięciogwiazdkowe oceny naszych modeli S90 i V90 i maksymalna liczba zdobytych punktów w teście AEB potwierdzają nasze nieprzerwane dążenie do konstruowania najbezpieczniejszych samochodów na świecie – dodał Malin Ekholm.

Test AEB, który jest przeprowadzany przez Euro NCAP polega na sprawdzeniu funkcjonowania systemów poprzez trzy scenariusze wtargnięcia na drogę pojazdu. Wszystkie scenariusze zdarzeń w przypadku niezadziałania systemu doprowadzają do kolizji.

  • Wtargnięcie dorosłego pieszego na drogę od strony kierowcy
  • Wtargnięcie dorosłego pieszego na drogę od strony pasażera (przeprowadzane są dwa testy tego zdarzenia)
  • Wtargnięcie dzieca na drogę z pomiedzy zaparkowanych samochodów od strony pasażera

Volvo Cars kilka miesięcy temu przedstawiło swoją wizję w zakresie bezpieczeństwa – od 2020 roku nikt na pokładzie samochodów Volvo nie zginie ani nie odniesie poważnych obrażeń. Nowe modele S90 i V90 potwierdzają dążenia marki do tego celu oraz udowadniają, że będzie on osiągnięty.

Informacja dodatkowa:

Testy Euro NCAP obejmują cztery różne obszary w dziedzinie bezpieczeństwa:

  • Bezpieczeństwo dorosłych
  • Bezpieczeństwo dzieci
  • Ochrona pieszych
  • Systemy wspomagające

Więcej informacji na stronie:

www.euroncap.com

źródło: Biuro prasowe Volvo

Komentarze
0

Write a comment

  • Required fields are marked with *.

If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 

Sondy

No polls available at this time.

Pozdrowienia

CentrumVolvo.pl
Posts: 1
Comment
new comment
Reply #1 on : Wed February 24, 2016, 12:47:03
Wpisujcie swoje pozdrowienia :)
Pokaż wszystkie wpisy