Partnerzy

A- A A+

Systemy multimedialne - aktualizacja

Apple CarPlay - System ten pozwala na podłączenie iPhone'a do samochodu i sterowanie wybranymi aplikacjami i funkcjami telefonu bezpośrednio z poziomu centralnego wyświetlacza. Dzięki Siri jest możliwość odbioru i pisania sms-ów. Żeby było jeszcze przyjemniej, ikonki są takie same w Twoim telefonie.

Volvo nazywa to 12,3" wyświetlaczem zastępującym klasyczne zegary. Ja mam własne określenie - kombajn multimedialny. Pokazuje komunikaty nawigacji, mijane znaki drogowe oraz komunikaty z telefonu. Na tym jego bajernckość się nie kończy. Jeśli kierowca używa nawigacji, wówczas zegary stają się mniejsze aby między nimi wyświetlić mapę. Kierowca ma również możliwość wyboru trzech trybów Sport, Eco oraz Komfort. Aby nie męczyć oczu (to jest prawie wielkości telewizora) jasność jest ustawiana automatycznie za sprawą jednego z miliona czujników znajdujących się na pokładzie. Dla osób lubiących dynamikę takie rozwiązanie na pewno przypadnie do gustu, ponieważ wyświetlacz działa w dynamiczny sposób, prawie jak dobry film akcji.

System kamer 360° ułatwia parkowanie oraz manewrowanie. Umożliwia widok z lotu ptaka ze wszystkich kamer lub podgląd z wybranej kamery.

Wyświetlacz przezierny to technologia zaczerpnięta z wojskowych myśliwców. Najważniejsze informacje wyświetlane są na szybie bez konieczności odrywania zwroku od drogi. Jasność jest dostosowywana automatycznie do warunków drogowych.

Sterowanie głosowe pozwala na sterowanie za pomocą komend niektórymi funkcjami samochodu, m.in. klimatyzację, nawigację, telefon. System pozwala również na czytanie wiadomości sms. Jednak podczas naszego testu nie radził sobie z językiem polski. Sterowanie nie wymaga używania określonych komend, wystarczy naturalna mowa.

Volvo On Call to aplikacja i system w jednej postaci. Za pomocą aplikacji można zdalnie uruchomić silnik, włączyć klimatyzację czy ustawić adres w nawigacji w drodze do auta. Najważniejszym elementem składowym jest funkcja pozwalająca na połączenie się z operatorem np. podczas przebitej opony lub innych zdarzeń drogowych, który może wysłać pomoc. Przycisk SOS umożliwia wezwanie pomocy np. podczas wypadku. System automatycznie łączy się z odpowiednim konsultantem. W razie uruchomienia poduszek powietrznych lub napinaczy pasów bezpieczeństwa system automatycznie wezwie pomoc, ustalając lokalizację za pomocą GPS.

Wbudowany odbiornik TV pozwala na oglądanie naziemnej telewizji cyfrowej. Już nie przegapisz ulubionych programów telewizyjnych. Szkoda tylko, że espresso nie robi.

Sondy

No polls available at this time.

Pozdrowienia

CentrumVolvo.pl
Posts: 1
Comment
new comment
Reply #1 on : Wed February 24, 2016, 12:47:03
Wpisujcie swoje pozdrowienia :)
Pokaż wszystkie wpisy